Реал Сосиедад постигна голяма победа с 1:0 като гост на Манчестър Юнайтед в първия кръг на Лига Европа, за да прекрати победната серия на отбора на Ерик Тен Хаг.

В титулярния състав на "червените дяволи" започнаха Кристиано Роналдо и Хари Магуайър, а мачът на "Олд Трафорд" започна с минута мълчание в чест на покойната кралица Елизабет II.

През първата част не видяхме много добър футбол и се стигна до почивката без гол.

Ключовият момент в мача се случи в 57-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за Сосиедад след игра с ръка на Лисандро Мартинес. Ситуацията бе доста спорна, но реферът беше категоричен.

Всички резултати от първия кръг в Лига Европа

Вижте резултатите

Брайс Мендес застана зад бялата точка и хладнокръвно реализира, а до края гостите успяха да запазят преднината си.

В следващия кръг Юнайтед гостува на Шериф (Тираспол), а Сосиедад ще приеме отбора на Омония.

Молдовците спечелиха гостуването си в Кипър с 3:0 и оглавиха класирането в група "Е" на Лига Европа.