Отборът на Манчестър Юнайтед прегази скромния тим на Транмиър Роувърс с 6:0 като гост, в двубой от четвъртия кръг на ФА Къп. Двата тима играха на ужасен терен, но явно това не попречи на отбора на Оле Гунар Солскяер да се развихри.

Снимка 463510

Още в 10-ата минута Юнайтед откри. Хари Магуайър получи топката, излъга защитник и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратаря. Три минути по-късно резултатът стана 0:2. Диого Далот беше намерен непокрит в наказателното поле от Антони Марсиал и не сгреши с чудесен завършващ удар в долния ъгъл. В 16-ата минута резултатът стана класически, след като Джеси Лингард най-накрая прекъсна головата си суша, отбелязвайки третото попадение в мача.

Домакините пробваха да върнат едно попадение, но удар на Каприс мина на сантиметри от лявата греда.

Снимка 463509

До края на първата част резултатът стана 5:0, след като Фил Джоунс отбеляза първото си попадение за Юнайтед от 2014 година насам в 41-ата минута, а Марсиал завърши полувремето с гол в неговата сметка.

През втората част "червените дяволи" намалиха темпото, вкарвайки само едно попадение дело на Мейсън Грийнууд от дузпа в 56-ата минута. До края на мача тимът на Солскяер пропусна няколко добри възможности за гол и по този начин те се класираха напред в следващия кръг.

Манчестър Сити надви Фулъм с 4:0 за ФА Къп