Манчестър Юнайтед се върна в Топ 4 на Висшата лига, след като "червените дяволи" се наложиха с 2:1 над Уотфорд в мач от 31-ия кръг на шампионата. Срещата бе първа за Оле Гунар Солскяер в ролята на постоянен мениджър на домакините, което стана факт преди няколко дни.

Началото на мача не бе добро за Юнайтед. Погба и компания влязоха доста разсеяно в срещата, като в първите 10 минути допуснаха на два пъти напрежение пред вратата на Давид де Хеа. В един от случаите се наложи испанецът да се разтегля максимално, за да отрази удар на Трой Дийни с глава.

Общо взето Юнайтед вкара с първата си опасна атака!

Люк Шоу изведе майсторски от собствената си половина Маркъс Рашфорд, който вкара поредния си гол за Юнайтед, останал сам срещу вратаря на гостите - 1:0!

Снимка 415298

Минути по-късно Антони Марсиал можеше да удвои резултата. При центриране от корнер, топката попадна у французина, който с удар от точката на дузпата тества рефлекса на стража на съперника.

През второто полувреме Юнайтед започна по сходен начин, преотстъпвайки инициативата на противника в първите десетина минути. Това обаче не доведе до опасности пред вратата на Де Хеа, макар че Деулофеу и Янмаат се опитаха да притеснят защитата на домакините.

Изглеждаше, че Юнайтед казва последната си дума в мача в 72-ата минута, когато Антони Марсиал покачи на 2:0 за кеф на пълния "Олд Трафорд".

В заключителните епизоди от двубоя Дукуре върна едно попадение, като накара "червените дяволи" да потреперят в оставащото малко време, но в крайна сметка резултатът остана 2:1.

С успеха Юнайтед се изравни по точки с третия в класирането Тотнъм. Двата отбора имат по 61 точки. На четвърта и пета позиция са Арсенал и Челси, съответно с 60 и 57 пункта, но и с мач по-малко.