Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като победи трудно у дома с 3:1 Фулъм. Гостите се представяха добре на "Олд Трафорд" и водеха в резултата до 75-та минута след гол на Александър Митрович (50).

Тогава обаче лондончани останаха с двама човека по-малко, след като Вилиан изчисти с ръка топката пред голлинията, а Митрович избута съдията впоследствие.

Михаел Лаудруп с любопитно сравнение между Реал (Мадрид) и Манчестър Юнайтед

"Време на Фърги" започва да бъде нещо традиционно за "белия балет"

В същото време и мениджърът на гостите Марко Силва атакува словестно рефера Крис Кавана и той също бе изгонен преждевременно.

След този момент Манчестър Юнайтед не постави под въпрос преминаването си в следващата фаза. Бруно Фернандеш изравни от отсъдената дузпа, а две минути по-късно Марсел Забицер направи 2:1.

Фернандеш се разписа още веднъж в 6-та минута на добавеното време, за да затвърди успеха на "Червените дяволи". Съперник на Манчестър Юнайтед в полуфиналите ще бъде Брайтън, а в другата битка за финала ще спорят Манчестър Сити и Шефилд Юнайтед.

Магията на ФА Къп: Драма, обрати и луд гол в края пратиха Шефилд Юнайтед на "Уембли"

Шефилд Юнайтед победи Блекбърн с 3:2