Манчестър Юнайтед спечели по драматичнен начин срещу Арсенал с 2:1 дербито от 36-ия кръг на английската Висшата лига.

Запомнящият се момент обаче дойде минути преди началото на мача - секундите, в които Жозе Моуриньо и Арсен Венгер заровиха томахавките, с които се "обстрелват" в последните години. Известно е, че мачъ бе последен за французина начело на "артилеристите" на "Олд Трафорд", тъй като специалистът си тръгва след края на сезона. Легендарният Сър Алекс Фъргюсън връчи специален плакет на Венгер за заслуги към футбола, а Специалния поздрави френския специалист.

Юнайтед изглеждаше далеч по-опасен в първите минути, за да се стигне до 16-ата минута, когато Пол Погба откри резултата! Французинът напредна през центъра, подаде към Лукаку, който центрира за чилиеца Алексис Санчес, а бившият играч на Арсенал нацели гредата, но при добавката Погба не сгреши.

Снимка 353559

Бившият футболист на Юнайтед - Хенрих Мхитарян, много скоро можеше да изравни, но негов удар мина на сантиметри покрай вратата на Де Хеа. Малко преди края на първото полувреме Ашли Йънг проби в типичен стил, а при опита си да центрира прати топката в гредата.

Минути след началото на втората част Хенрих Мхитарян изравни след асистенция на Гранит Джака - 1:1, а арменецът като джентълмен не се израдва на попадението срещу бившия си клуб.

Домакините настъпиха газта, а в заключителните минути "червените дяволи" гол на Маркъс Рашфорд бе правилно отменен поради засада.

В добавеното време обаче Фелайни се оказа златният жокер, засичайки с глава центриране на Ашли Йънг - 2:1!

С успеха Манчестър Юнайтед остава втори със 77 точки, на 5 пред Ливърпул, който е и с мач повече. Арсенал е шести с 57 точки и на три пред седмия Бърнли, имащ една среща повече на сметката си.