Манчестър Юнайтед приема Уест Бромич в мач от 30-тия кръг на Висшата лига на Англия. Битката на "Олд Трафорд" стартира в 17:00 часа.

Юнайтед ще търси 19-тия си пореден мач без загуба във Висшата лига. Последното поражение на тима на Жозе Моуриньо бе 0:4 от Челси през октомври.

Въпреки добрата серия, "червените дяволи" все още не могат да си проправят място в Топ 4. Юнайтед има два мача повече от Ливърпул, който държи 4-то място с аванс от 4 точки.

Голям проблем за Моуриньо, Мата аут до края на сезона

Испанецът претърпя операция

Уест Бромич е на осмото място и търси най-предното си класиране в елита от сезон 1980/1981, когато завърши четвърти.

Проблемите за Жозе Моуриньо преди мача са сериозни. Специалния няма да може да разчита на Златан Ибрахимович, Андер Ерера, Хуан Мата, Пол Погба, Крис Смолинг и Фил Джоунс. Ибрахимович и Ерера са наказани, докато Погба все още не е възстановен.

Вчера пък се разбра, че Мата ще претърпи операция и най-вероятно няма да играе повече този сезон. Капитанът Уейн Рууни също е контузен и няма да играе.

Пол Погба парламентьор, убеждава Гризман да дойде в Манчестър

Звездата на Юнайтед навива своя сънародник

За гостите Саломон Рондон се върна едва вчера след световните квалификации с Венецуела.

Манчестър Юнайтед загуби две от последните си три домакинства на Уест Бромич. Освен тези две победи, гостите не успяха да вкарат гол в 3 от последните си 5 мача на "Олд Трафорд". Уейн Рууни пък има 7 гола и 5 асистенции в последните 10 мача срещу този опонент във Висшата лига.

Защитниците на Уест Бромич са вкарали цели 12 гола този сезон - повече от всеки друг отбор. А Джеймс Морисън може да запише мач №300 във Висшата лига. По този начин ще стане четвъртият шотландец с подобно постижение след Дарън Флетчър, Пол Тилфър и Гари Макалистър.

Ето и стартовите състави на двата тима:

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Рохо, Бейли, Карик, Валенсия, Йънг, Фелайни, Мхитарян, Лингард, Марсиал, Рашфорд

УБА: Фостър, МакОули, Еванс, Ниом, Доусън, Флетчър, Брънт, Робсън-Кану, Шадли, Ливърмор, МакКлийн