Манчестър Юнайтед загуби с 2:0 домакинството си в дербито срещу Манчестър Сити от 11-тия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" бяха много по-добрият от двата отбора на стадион "Олд Трафорд" и само добрите намеси на Давид де Хеа лишиха гостите от още по-изразителна победа.

Срещата започна кошмарно за "червените дяволи", като те си отбелязаха нелеп автогол още в 7-та минута, а негов автор стана Ерик Баи. До края на първата част Сити изпусна 4-5 чисти положения, но в самия край на полувремето, Юнайтед капитулира за втори път. Прехвърлящ пас от Жоао Кансело намери Бернардо Силва и той прокара топката покрай Де Хеа.

Снимка 552609

Източник: БГНЕС

Второто полувреме темпото на игра поспадна, а домакините така и не намериха път към вратата на съперника.

Така Ман Сити се доближи на 2 точки от върха, като вече има 23, а Ман Юнайтед е на 5-та позиция със 17 спечелени точки.