Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 3:1 в приятелска среща, част от подготвителното турне на двата тима за новия футболен сезон. Мачът се игра на стадион "Мелбърн Крикет Граунд" в Мелбърн, Австралия.

Това беше трета контрола на "червените дяволи" под ръководството на Ерик тен Хаг, като в предишните две манчестърци записаха победи над Ливърпул (4:0) и над Мелбърн Виктори (4:1).

Юнайтед стигна до гол преднина през първото полувреме, като негов автор бе Антони Марсиал. След подновяването на играта Маркъс Рашфорд и Джейдън Санчо направиха преднината на Манчестър класическа.

Тен Хаг: Не знам дали Роналдо ще се върне

"Той е професионалист"

В 74-ата минута Джоел Уорд върна един гол за Кристъл Палас, но за повече хората на Патрик Виейра нямаха сили. В 84-ата минута Уилям Фиш от Манчестър Юнайтед получи директен червен картон.

Следващата проверка на Юнайтед ще е срещу друг английски тим Астън Вила на 23 юли отново в Австралия.