Манчестър Юнайтед продължава да жъне добри резултати под ръководството на Жозе Моуриньо, след като "червените дяволи" продължиха в турнира за Купата на Англия.

Това стана факт след успех с 2:1 над Блекбърн Роувърс като гост.

Срещата обаче не протече гладко за отбора на Специалния, на когото се наложи да пуска тежката артилерия през второто полувреме, в лицето на звездите Златан Ибрахимович и Пол Погба. Точно дуото донесе победата след комбинация помежду им четвърт час преди края на срещата. Погба намери с типичен пас Златан, който за пореден път демонстрира класата си и от трудна ситуация, леко по диагонал, вкара попадението за 2:1 с майсторски завършващ удар.

Преди това домакините бяха повели в резултата след гол на Дани Греъм. Последният се разписа в 17-та минута, но Маркъс Рашфорд успя да възстанови паритета няколко минути по-късно.

В края на двубоя Блекбърн можеше да стигне до равенство, с което и до преиграване. Серхио Ромеро обаче спаси силен удар с глава на Джонатан Стоукс от вратарското поле, а при добавката стражът отново бе на висота и изби!