Един от многото конкуренти в атаката на Манчестър Юнайтед на българския таран Димитър Бербатов се казва Федерико Македа. Младият нападател се завърна на "Олд Трафорд" и е по-амбициран от когато и да било да бъде титуляр.

Конкуренцията е убийствена, като се има предвид, че сър Алекс Фъргюсън предпочита дуета Уейн Руни - Хавиер Ернандес, а нашият Митко е голмайстор на Висшата лига. Това не отчайва Македа.

"В Сампдория нещата не се развиха никак добре и това бе лош опит за мен. Надявам се поне това да ме е направило по-силен и по-корав. Шестте месеца, в които не бях част от Юнайтед, ме накараха да порастна наистина много.

Престоят ми в Италия бе тежък, тъй като тимът, в който играх изпадна, а това не се приема добре от тифозите. Имаше моменти, в които ме бе страх да напусна къщата си. Освен това, не играех толкова редовно, колкото ми се искаше. Сега искам да се утвърдя в Юнайтед и ще дам всичко от себе си, за да се наложа в отбора", заяви Македа.