Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 2:1 в мач от 21-вия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" поведоха с 2:0, но в 70-ата минута останаха с човек по-малко след директен червен картон на Каземиро. Бразилецът хвана за гушата играч на Палас при меле край тъчлинията и преждевременно беше пратен под душовете. Малко след това гостите се възползваха и намалиха изоставането си, поставяйки Юнайтед под натиск в последните минути, но момчетата на Тен Хаг оцеляха.

Манчестър Юнайтед - Кристъл Палас 2:1 в мач от Висшата лига

Екшън на "Олд Трафорд"! Манчестър Юнайтед потрепери, но взе трите точки срещу Кристъл Палас

Манчестър Юнайтед затвърди позицията си в топ 4

Любопитното е, че това е първи директен червен картон за Каземиро в мачове от топ 5 на първенствата в Европа. Бившият футболист на Реал (Мадрид) видя червения цвят на картона, след като реферът разгледа ситуацията със системата ВАР и прецени, че Каземиро е действал прекалено неспортсменски.