Вторият капитан на Манчестър Юнайтед - Майкъл Карик приключи с мачовете за тима си през настоящия сезон във Висшата лига. Това съобщи лично мениджърът на отбора Луис ван Гаал.

Травмата, която Карик получи в дербито с Манчестър Сити в края на март, е по-сериозна отколкото се смяташе първоначално, което е причината за отсъствието на играча.

Добрите новини в състава на 20-кратните шампиони са свързани със завръщането към пълноценни тренировки на Джони Еванс и Люк Шоу.

Двамата бранители може да се появят в игра още този уикенд при визитата на Кристал Палас, но Ван Гаал заяви, че това е малко вероятно да се случи, тъй като им липсва игрови ритъм. Шанс да играят на "Селхърст Парк" имат и Маркос Рохо и Джеймс Уилсън.

Аржентинецът също се оплакваше от травма, докато младежкият национал на Англия е излекуван от грипа, който го мъчеше в последните дни.