Отборът на Манчестър Юнайтед, начело с многомилионната си селекция, разсмя Футболна Европа и в частност Висшата лига, след като повече от добре платените звезди - Златан, Погба, Рууни и т.н., загубиха от опашкаря Уотфорд с 1:3, в мач от 5-я кръг в шампионата на Англия.

Срещата започна противно на очакванията с натиск на домакините, които въпреки че не създаваха чисти опасности пред вратата на Давид Де Хеа комбинираха много точно и бързо обработваха топката. За сметка на това Юнайтед действаше мудно в предни позици и страдаше от липса на креативност и каквито и да било идеи в така.

Първото положение в мача дойде пред вратата на Де Хеа, който заедно с колегата си в отбрана Крис Смолинг сътвориха невероятна глупост като се сблъскаха при едно центриране, топката попадна в Игало, който от дъгата на полето не съумя да прати кълбото в зейналата опразнена врата.

Последва отговор от страна на Юнайтед, който нацели гредата след удар на Пол Погба, а Златан Ибрахимович не съумя да вкара за "червените дяволи" от 5-6 метра леко встрани от вратата.

Снимка 253942

Това обаче направи намиращият се в страхота форма французин Капу, който бе намерен на точката на дузпата и прати с плътен удар топката във вратата на Де Хеа - 1:0, резултат при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част Юнайтед промени поведението си на терена, особено след като в игра се появи Хуан Мата, който внесе частични идеи в средата на терена. Малко след появяването на испанеца Юнайтед изравни, след като Маркъс Рашфорд се възползва от центриране и неразбирателство в защитата на домакините - 1:1! Последва силен натиск на Юнайтед, който доведе до удар с глава на Ибрахимович, спасен от вратаря Гомес.

Кулминацията дойде минути преди края на срещата, когато току що появилият се като резерва Зунига бе намерен в наказателното поле и футболистът с диагонален удар прати топката за 2:1 в мрежата. За капак същият този Зунига бе съборен от Маруан Фелайни в наказателното поле в добавеното време на мача, а от бялата точка Трой Дийни оформи крайното 3:1 в мача!

Така Юнайтед записа втора поредна загуба във Висшата лига, след като миналата седмица допусна такава и от градския съперник - Сити.

Уотфорд - Манчестър Юнайтед 3:1