Отборът на Манчестър Юнайтед спечели по доста труден начин гостуването си на Кристъл Палас, в срещата между двата тима от 36-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" се наложиха с 2:1 след като водеха в резултата, но позволиха изравняване.

Мата даде предимство на гостите през първите 45 минути, Пънчън изравни, а Маруан Фелайни връчи всичките три точки на "червените".

Двубоят може и да е изглеждал лесен за спечелване за част от феновете на манчестърци, но още в първите си контраатаки в срещата, домакините загатнаха, че няма да се примирят с ролята на аутсайдер.

В 18-ата минута Йънг центрира и топката срещна ръката на Скот Дан. Главният арбитър на мача бе категоричен, че нарушение на правилата има и гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Хуан Мата (въпреки факта, че капитанът Рууни бе на терена), като испанецът не сгреши - 0:1.

До почивката нови попадения не бяха отбелязани, но десетина минути след подновяването на играта домакините стигнаха до изравняването. Джейсън Пънчън изпълни по чудесен начин свободен удар и топката се озова в мрежата за 1:1.

Мениджърът на Палас - Алън Пардю изглеждаше повече от доволен от попадението за състава му, като изрази по бурен, недвусмислен начин радостта си, размахвайки ръце във въздуха.

Десетина минути преди последния съдийски сигнал обаче всичко в мача бе решено, като Йънг центрира към Фелайни, който вкара хладнокръвно за оказалото се и крайно 1:2.

Така Манчестър Юнайтед е вече с 68 точки в актива си - само две по-малко от втория и третия в класирането, съответно Манчестър Сити и Арсенал. Всичко това естествено е при уговорката, че "гражданите" са с един, а "артилеристите" с два мача пасив от "дяволите". Кристъл Палас е под номер 12 в елита.