Отборът на Манчестър Юнайтед постигна не особено лесен успех в мача си от четвъртия кръг на ФА Къп.

"Червените дяволи" се наложиха с 3:1 над домакина си Дарби Каунти. Попаденията за победителите реализираха Уейн Рууни, Дейли Блинд и Хуан Мата.

Така Юнайтед продължава в петия кръг от надпреварата, макар че направи победата си окончателна едва в края на срещата.

Джеси Лингард стартира сред титулярите на гранда от Манчестър, а в стартовите 11 на Луис ван Гаал определено не липсваха изненади. Сред тях попаднаха уругвайският защитник Гилермо Оливейра, както и едва 18-годишният Камерън Бортуик-Джаксън.

Рууни и Марсиал водеха атаката на манчестърци, а Депай, Ерера и Карик бяха оставени на скамейката.

В 16-ата минута Марсиал асистира на Рууни за 1:0, но още преди почивката резултатът бе изравнен, след попадение на Торн.

През вторите 45 минути играта на Юнайтед изглеждаше хаотична, на моменти дори безидейна, като връзката между отделните линии в отбора не бе никак убедителна и част от пасовете въобще не достигаха своя адресат.

На манчестърци помогна основно фактът, че съперникът им определено бе по-слабият от двата тима на терена и нямаше с какво да отговори на празните пространства, които се откриваха в защитата на гостите.

В 65-ата минута Лингард асистира на Блинд за 1:2, а крайното 1:3 оформи Хуан Мата, отново след пас на Марсиал, едва 7 минути преди последния сигнал.

Юнайтед на Вал Гаал обаче остава крайно неубедителен и приличащ по-скоро на експериментална площадка за видимо ненадеждни изтребители, а не на гранда на английския футбол от преди няколко сезона, всяващ респект у всеки свой съперник само със споменаването на името си.

Ето и всички, с които Юнайтед започна битката тази вечер: Де Хеа, Смолинг, Оливейра, Бортуик-Джаксън, Фелайни, Мата, Шнайдерлин, Блинд, Лингард, Марсиал, Рууни.