Новото звездно попълнение на Манчестър Юнайтед - Анхел Ди Мария бе принудително заменен още при дебюта си - визитата на първоначално смятания за не особено претенциозен новак в елита Бърнли.

Срещата от 3-ия кръг на Висшата лига завърши така, както и започна - при нулево равенство, като травмата на Ди Мария бе и най-запомнящото се нещо в нея.

Домакините определено могат да съжаляват за едва едната си спечелена точка днес, като със сигурност имаха своите шансове да разочароват именития си опонент на "Търф Мур".

Мачът днес започна отчайващо за гостите от Манчестър, като само до 5-ата минута те вече можеха да водят с 2:0, ако от Бърнли не бяха пропилели шансовете, открили се пред състезателите на тима.

Първо в 3-ата минута домакините получиха правото да изпълнят свободен удар от границата на наказателното поле. Зад топката застана Дейв Джоунс, който стреля и кълбото се отби в горната греда на вратата на Де Хеа.

Само две атаки по-късно погрешно отиграване в защита на Еванс "връчи" топката в краката на Юткевич, чийто изстрел обаче бе уловен от вратаря на гостуващия състав.

Атаките на Юнайтед се изчерпваха в пробиви през зоната на Ди Мария, последвани от остри центрирания, но Ван Перси и Рууни срещаха сериозен отпор от бранителите на съперника.

В самия край на полувремето и двата отбора претендираха за единайсетметрови наказателни удари, но реферът Фой пренебрегна исканията им.

Със сигурност Манчестър Юнайтед не впечатли с изявите си до почивката, като феновете на тима едва ли останаха доволни от този факт.

Вторите 45 минути не се различаваха особено много от началните, като Юнайтед се опита да "натисне", но ударите на състава така и не преминаваха голлинията на Бърнли.

Напротив - негативите за Манчестър Юнайтед всъщност станаха повече от позитивите малко преди края, когато новата покупка Ди Мария бе забелязан да лежи на земята, хванал се за левия крак.

В последствие той бе заменен, а минути по-късно терена напусна и незадоволително представилия се Робин ван Перси. Странно или не, но холандската голова машина от миналия сезон днес просто не отговори на очакванията към себе си.

В заключителните минути главният съдия спести и дузпа, в полза на гостите, като Йънг стреля, а топката срещна ръката на Барнс. Сигнал не последва.

Ако пък атаките на Бърнли и съответно класата на отбора бе съвсем малко по-висока, "дяволите" щяха да запишат поредно разочарование през сезона.

Ето и всички избраници на холандския мениджър, с които те стартираха визитата си: Де Хеа, Джоунс, Блекет, Еванс, Валенсия, Йънг, Флетчър, Ди Мария, Мата, Рууни, Ван Перси