Оле Гунар Солскяер дебютира начело на Манчестър Юнайтед с разгромна победа с 5:1 над Кардиф като гост. Двубоят бе от 18-ия кръг на Висшата лига.

Два гола за успеха на "червените дяволи" вкара Джеси Лингард, а по веднъж се разписаха Маркъс Рашфорд, Андер Ерера и Антони Марсиал. За уелския тим точен бе Виктор Камараса.

За последно Юнайтед вкара пет гол в Премиърлийг през май 2013, когато бе воден от Сър Алекс Фъргюсън.

Снимка 396963

Източник: Twitter

Срещата започна отлично за гостите и още в 3-ата минута Маркъс Рашфорд се разписа след изпълнение на свободен удар.

В 29-ата минута В 29-ата минута Андер Ерера удвои след изстрел от 30-ина метра и рикошет в Кънингам, който не остави шанс на Етеридж да се намеси - 0:2.

В 38-ата минута Кардиф се върна в мача. Рашфорд овладя топката след изпълнение на тъч,  но асистентът на главния съдия даде знак, че трябва да бъде отсъдена дузпа. Решението бе спорно, тъй като нападателят по-скоро игра с рамо. Виктор Камараса изпълни много добре 11-метровия наказателен удар, намалявайки резултата.

В 42-ата минута Погба и Рашфорд разиграха много добре, след което Марсиал завърши с удар в далечния ъгъл - 1:3.

Снимка 396961

В 56-ата минута Лингард нахлу в наказателното поле и падна в опита си да мине между Мирисън и Бамба. Майкъл Оливър отсъди много спорна дузпа. Лингард и Погба дискутираха кой да изпълни, но в крайна сметка английският национал го направи, вкарвайки четвърти гол за Юнайтед.

В последната минута Погба изведе много добре Лингард, който премина покрай Етеридж и отбеляза втория си гол за крайното за 1:5.

С победата Юнайтед се доближиха на осем точки от четвъртото място.

Оле Гунар Солскяер: Изобщо не се двоумих, когато от Манчестър Юнайтед ми се обадиха