Бившият футболист на Манчестър Юнайтед и настоящ играч на Съндърланд Джон О'Шей не скри радостта си след победата над неговия тим над състава на Манчестър Сити.

Ирландецът прекара дълги години на „Олд Трафорд" и със сигурност е имал допълнителна мотивация в двубоя срещу градския съперник на „червените дяволи".

„Черните котки" препънаха отбора на Роберто Манчини вчера в последен двубой от новогодишния кръг във Висшата лига, побеждавайки ги с 1:0.

По този начин те не позволиха на Сити да дръпне на три точки пред Юнайтед след шокиращата загуба на бившите съотборници на Ошей от Блекбърн ден по-рано.

Самият О'Шей пък посочи като главен виновник за успеха на Съндърланд новия наставник на тима Мартин О'Нийл, който изглежда е вдъхновил по изключителен начин своите по време на почивката между двете полувремена.

„Мениджърът направи вдъхновяваща реч на почивката. Каза ни, „нали не искате да загубим с 1:0 и всички да говорят как сме се справили добре, как сме се държали достойно...".

Той има основна заслуга за тази победа, защото ни вдъхна онази необходима доза вяра, настоявайки че няма как да изгубим този двубой. Момчета се представиха брилянтно и напълно заслужихме успеха си", обясни О'Шей.

Запитан дали очаква да получи благодарствени съобщения от бившите си съотборници в Юнайтед, той отговори: „Възможно е, възможно е. Те преживяха огромно разочарование онзи ден и съм сигурен, че този резултат ще ги зарадва и ще ги вдигне на крака. За мен обаче в момента най-важното са точките и победите на Съндърланд", подчерта ирландецът.