Манчестър Юнайтед загуби гостуването си на Арсенал с 0:2 в мач от 35-я кръг на Висшата лига.

Двата отбора започнаха изненадващо агресивно дербито помежду им на "Емиратс". Необичайно за Моуриньо неговият тим се хвърли в атаки от самото начало и създаде няколко положения. Още в шестата минута Рууни изведе Марсиал на добра позиция, но ударът на французина бе спасен от Чех. Аарън Рамзи можеше да открие резултата три минути по-късно. Неговият диагонален удар обаче бе отразен блестящо от Де Хеа.

Снимка 292501

Постепенно темпото спадна, а домакините започнаха да имат по-голям контрол върху топката и случващото се на терена. В 26-ата минута след ъглов удар топката стигна до Уелбек, който имаше време да я обработва в наказателното поле. Той се завъртя и стреля, но ударът му бе блокиран от Фил Джоунс.

Хосеп Гуардиола: Пожелавам на Манчестър Юнайтед да спечели Лига Европа!

Пеп: Пожелавам на Юнайтед да спечели Лига Европа!

В четвъртък "червените дяволи" играят втория полуфинален мач със Селта

След половин час игра двата отбора пропуснаха няколко поредни възможности в няколко вихрени минути. Първо Санчес изведе Рамзи в наказателното поле, а уелсецът потърси Уелбек, но намеса на Смолинг в последния момент предотврати опасен удар. Последва хубаво центриране пред Де Хеа, което Рамзи не успя да засече, а секунди по-късно отличен удар на Оклейд-Чембърлейн бе отразен от испанския вратар на Юнайтед. На фона на тези атаки на лондончани съперникът им можеше да поведе. Грешка на Холдинг подари топката на Рууни, който бе сам срещу Чех. Рекордьорът по голове за "червените дяволи" обаче стреля във вратаря.

Както и първото полувреме, Юнайтед започна по-добре втората част, но и двата отбора не можеха да намерят ритъма си и грешките преодбладаваха. С голяма доза късмет Арсенал поведе в 54-ата минута. Далечен удар на Гранит Джака се отби в гърба на Андер Ерера и прехвърли Де Хеа. Три минути по-късно Дани Уелбек наказа бившия си отбор и "артилеристите" вече имаха преднина от два гола. Той се възползва от центриране на Холдинг и с мощен удар с глава прати топката в мрежата, като тя се отклони и от горната греда. Това е едва вторият му гол във Висшата лига за този сезон.