Шотландският Абърдийн записа престижна победа с 2:1 над един от колосите в съвременния футбол Манчестър Юнайтед. Срещата бе бенефис за легендата на домакините Нийл Симпсън.

Головете за успеха на един от най-обичаните шотландски клубове отбелязаха Джони Хайс в 38-ата и Джо Шонеси в 71-ата минута. Почетното попадение за „червените дяволи", които не си даваха много зор в тази среща,  отбеляза бразилският халф Андерсон.

За двубоя на стадион „Питодри",  Фъргюсън бе включил само част от звездите си, сред които Рио Фърдинанд, Райън Гигс и Пол Скоулс, като българинът Димитър Бербатов не бе в групата.

Интересен факт е, че в тима на Манчестър Юнайтед бе и бившият нападател на тима Дуайт Йорк, който влезе в игра на почивката на мястото на Федерико Македа и игра цяло второ полувреме. Като резерва за англичаните влезе и друг бивш червен дявол - Куинтън Форчън.

Съставът на Манчестър Юнайтед: Давид Де Хеа (46'-Самуел Джонстън), Майкъл Кийн, Тайлър Блекет (68'-Куинтън Форчън), Томас Торп, Рио Фърдинанд (46'-Клейтън Блекмор), Ник Пауъл (59'-Дарън Флетчър), Андерсон, Федерико Македа (46'-Дуайт Йорк), Бебе, Райън Гигс (59'-Ларнъл Коул), Пол Скоулс (46'-Аднан Янузай).