Манчестър Сити постигна победа над Клуб Америка в първия си контролен мач за предсезонната подготовка. Тимът надви отбора на Америка Мексико с 2:0.

Мениджърът на "гражданите" Роберто Манчини заложи на два коренно различни състава през двете полувремена на двубоя. Дебют за Сити направиха новите попълнения на клуба Стефан Савич, Гаел Клиши и Фреди Весели.

Сити натискаше значително още от първите минути на двубоя. Още в 17-ата минута младият МакГивърн успя да изведе тима си напред в резултата след грешка в отбраната на домакините.

В 27-ата минута английският национал Шон-Райт Филипс също зарадва феновете на Сити. С много красив удар извън наказателното поле той удвои преднината на тима си.

До края на срещата интересните ситуации не бяха много, а смените и в двата отбора се отразиха на качеството на играта. В крайна сметка обаче Сити стартира подготовката си с успех.