Пеп Гуардиола и Манчестър (Сити) допуснаха първо поражение във Висшата лига от началото на сезона и въобще първо под ръководството на испанеца, след като в 7-я кръг се сблъскаха челно с тежкия влак, който в случая носеше името Тотнъм. "Шпорите" нокаутираха своя съперник и с игра, и с резултат, за да се поздравят в крайна сметка с успех с 2:0, а разликата можеше и да е по-голяма, ако Ерик Ламела не бе изпуснал дузпа за домакините.

Още в първите секунди Тотнъм се настани в половината на съперника, а мениджърът Маурисио Почетино за разлика от голяма част от колегите си, отговори с висока преса срещу тази на колегата си в Манчестър (Сити). Този подход явно не бе очакван от страна на "гражданите", които изглеждаха крайно объркани в първите минути и трудно успяваха да задържат и разиграват топката - нещо, което е характерно за отборите, водени от Гуардиола.

Снимка 255937

Начинът на игра на Тотнъм бе смазващ, а поведението на двата отбора подсказваше, че това няма да е денят на Сити, което се затвърди още повече след автогол на Александър Коларов, който се опита да изчисти в корнер центриране на Дани Роуз, но топката влетя в мрежата на Браво - 1:0! Голът тотално обърка гостите, които продължиха да се пропукват серозно в отбрана, а всяко слизане към вратата им вещаеше опасност.

Кристиян Ериксен можеше да покачи на 2:0, но негов удар от дъгата на наказателното поле от фаул мина на сантиметри от дясната греда. Точен обаче се оказа ударът на Деле Али, който прониза за втори път вратата на "гражданите" малко преди края на първото полувреме, по-точно в 37-та минута.

През второто полувреме Сити се опита да промени нещо в развоя на мача, но формацията на Гуардиола така и не успя да намери път към вратата на Лорис, който нямаше много работа в мача. На обратния полюс бе Браво, който предотврати още по-голям разгром, а за капак спаси и дузпа на Ламела в средата на второто полувреме.

Това обаче не бе достатъчно, за да може Манчестър да избегне първо поражение. Тотнъм все още няма такова от началото на сезона във Висшата лига, а "шпорите" са само на точка зад временните лидери от Сити.