Манчестър Сити спечели и четвъртия си двубой от надпреварата в английската Висша лига, след като се наложи без особени затруднения при домакинството си на новака Уотфорд.

"Гражданите" спечелиха срещата от 4-ия кръг на шампионата с 2:0, след попадения на Фернандиньо и Стърлинг. За последния тоа беше дебютен гол в първенството на страната.

"Небесносините" остават с пълен точков актив, като нямат грешна стъпка от началото на надпреварата на Острова. Нещо повече - съставът все още не е допуснал попадение във вратата си.

Първото полувреме днес не предожи попадения на феновете на "Етихад", въпреки напористата игра на атакуващите състезатели на домакините.

Това се промени още в началото на втората част, като само 2 минути след подновяването на играта Стърлинг вече бе в прегръдките на съотборниците си, отбелязвайки първия си гол за своя нов тим.

Бранителят на "гражданите" Бакари Саня се отчете с асистенция.

Всичко в мача бе решено в 56-ата минута, когато Силва прати топката към включилия се в предни позиции Фернандиньо, който преодоля стража на съперника за 2:0, заличавайки по-нататъшната интрига в двубоя.

Така Сити остава на върха в класирането и за момента затваря плътно устите на всички свои критици. Уотфорд е с три точки в актива си, инкасирани в предишните кръгове.