Манчестър Сити записа 17-а поредна победа във всички турнири. Отборът на Хосеп Гуардиола победи като гост Евертън с 3:1 на неговия "Гудисън Парк".

Така "гражданите" вече имат аванс от 10 точки на върха пред Манчестър Юнайтед и Лестър.

Първата част донякъде изненадващо завърши 1:1. Фил Фодън откри в 32-ата минута, но малко по-късно Ричарлисон изравни при една от редките атаки на "карамелите".

След почивката превъзходството на Сити бе по-голямо и два хубави удари на Риад Марез (63) и Бернардо Силва (77) се превърнаха в голове.

Манчестър Сити стана първият отбор, който печели първите си 10 мача за годината в английското първенство.

"Гражданите" задминаха по този показател Болтън (1906 г.) и Ман Юнайтед (2009 г.), които стартираха новата година с девет поредни победи.