Шампионът на Англия - Манчестър Сити се добра до победата с 2:1, при домакинството си на Суонзи.

"Гражданите" се оказаха в ролята на догонващия тим в този мач от 12-ия кръг на Висшата лига, но в крайна сметка наложиха превъзходството си и заслужено спечелиха трите точки.

Подопечните на Мануел Пелегрини бяха попарени още в 9-ата минута на срещата, когато Дайър нахлу на скорост в половината на Сити и неутрализира цели 4-има защитници на "сините" с чудесен пас към Бони, който пък не сгреши за 0:1.

За подновилия съвсем наскоро договора си с "лебедите" тъмнокож таран това бе пореден гол през сезона, а трибуните на "Етихад" замлъкнаха в очакване на нов резил през сезона.

Домакините обаче вдигнаха неимоверно оборотите и показаха, че няма да се примирят с подобен сценарий.

На висота бе играта на Яя Туре, като гигантът в редиците на "гражданите" напомни за най-добрите си изяви от миналия сезон, повеждайки отбора в предни позиции.

В 19-ата минута, именно след добро отиграване на Туре в средата на терена, манчестърци получиха шанса си и не сгрешиха. Яя прати кълбото към Навас, а той го продължи към Йоветич, който от близка дистанция не сбърка за 1:1.

Натискът на "небесносите" продължи, като дори Клиши можеше да се разпише, но топката срещна гредата след неговия удар.

В 62-ата минута, след поредица акции в полза на домакините, шампионите стигнаха до пълния обрат, като Туре бе над всички и с бомбен шут неутрализира иначе бойкия състав на Суонзи за 2:1, запазвайки както мястото на мениджъра си сухо, така и шансовете на тима за титлата в Лигата живи.

Сити е с актив от 24 точки в класирането - 1 по-малко, но и мач в повече от втория Саутхемптън. Лидер остава Челси, като лондончани са с 32 пункта срещу името си.