Манчестър Сити се наложи с 1:0 над най-популярния отбор в Хонконг - Саут Чайна, с 1:0 в контролна среща, която продължи само 80 минути. Мачът беше съкратен заради проливния дъжд, който се изсипа в Източна Азия днес и направи терена невъзможен за игра.

Мануел Пелегрини се завърна в отбора, след като беше напуснал лагера заради смъртта на майка си и пусна на терена обичаен състав. Тази среща беше и последна преди мача за Суперкупата на Англия - Барклис Трофи 2013, насрочен за събота.

Ранно попадение на Един Джеко оформи резултата в този мач, като най-напред босненският нападател пропиля две възможности, след което се разписа след пробив и пас на Джеймс Милнър от дясното крило. Така под ръководството на Пелегрини "небесносините" от Манчестър регистрираха първа победа.

Иначе отборът изглеждаше свеж и комбинираше добре, а след почивката мениджърът направи само една смяна - Александар Коларов замени Гаел Клиши на поста ляв защитник.
Нормално английският отбор имаше надмощие, но най-чистото положение за втори гол беше след удар на новото попълнение Фернандиньо, при който топката беше спряна на голлинията.