Манчестър Сити се върна на върха във Висшата лига. "Гражданите" стигнаха до трудна победа с 1:0 като гости на Бърнли в среща от 36-ия кръг. Единственото попадение в срещата вкара Серхио Агуеро в 63-ата минута.

Така воденият от Пеп Гуардиола отбор събра 92 точки и измести Ливърпул от първото място. Бърнли е 15-и с 40 пункта.

Домакините започнаха много организирано срещата и не позволиха на "гражданите" да наложат натиск в началните минути.

Снимка 420648

В 22-ата минута Крис Ууд пропусна отличен шанс да открие резултата. Новозеландецът бе изведен сам срещу Едерсон, но си поведе силно топката и позволи на вратаря първи да стигне до нея.

През по-голяма част от първото полувреме Сити владееше топката, но трудно пробиваше защитата на Бърнли. Най-доброто положение за гол се откри пред Бернардо Силва. Португалецът успя да намери пространство за удар, но Хийтън улови.

Пет минути преди почивката Серхио Агуеро стреля опасно над вратата.

Хосеп Гуардиола увери: Марез ще играе за Сити още много сезони

Пеп увери: Марез ще играе за Сити още много сезони

28-годишният алжирец е недоволен от малкото време, което получава за игра

Втората част започна много по-агресивно за играчите на Пеп Гуардиола. Още в 48-ата минута Агуеро пробва рефлексите на вратаря с удар от сравнително малък ъгъл. Малко след това Лапорт стреля с глава, но неточно.

Постепенно Сити натика своя противник в наказателното му поле. Бернардо Силва се отличи с нов пропуск.

Снимка 420647

В 63-ата минута "гражданите" най-после поведоха. Агуеро получи топката в наказателното поле, успя да се справи със защитник на домакините и отправи удар.  Хийтън отклони кълбото, а Лоутън я изби, но технологията на голлинията показа, че тя а преминала линията.

В 75-ата минута Бен Мий спаси отбора си от второ попадение, след като изби от голлинията силен удар на резервата Габриел Жезус.