Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола коментира по любопитен начин фамозния успех на неговия отбор с 6:3 над градския съперник Манчестър Юнайтед. Той заяви, че в състава му е имало играчи, които не са се представили убедително, а самият отбор също е допуснал грешки в някои периоди от сблъсъка.

"Първото полувреме бе доста добро. Вкарахме четири гола и можехме да отбележим и още. Те заиграха по-силно през втората част и последните минути бяха равностойни. Страхотна победа. Всички на стадиона бяха щастливи и се наслаждаваха на този успех над градския съперник.

Преди почивката бяхме агресивни и за нас имаше пространства. Качествата на нашите нападатели направиха разликата. Можем да печелим или губим, но има много неща, които можем да правим по-добре. Някои играчи не бяха достатъчно добри днес, така че трябва да подобрят представянето си. Имаше много сгрешени подавания. Това не е добре. Трябва да бъдем по-постоянни. В някои зони не бяхме добри", сподели испанецът .

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 6:3

Манчестър Сити разпердушини Манчестър Юнайтед в голов трилър, два хеттрика белязаха мача