Манчестър Сити не успя да стигне до победата в мача с Кристъл Палас от 23-ия кръг на Висшата лига.

Битката на "Етихад" на теория бе загубена от домакините с 0:1 до 82-ата минута, но Серхио Агуеро вкара на два пъти за 2:1. Автогол на Фернандиньо малко преди края на редовното време обаче обезвери "гражданите" и те стигнаха само до точката в сблъсъка.

Снимка 462168

Манчестър Сити все още таи надежди за трета поредна титла, макар че шансовете граничат с невъзможното. По-скоро "гражданите" трябва да си подсигурят място в Топ 4 на Висшата лига, за да доиграят сезона спокойно и да хвърлят всички сили в Шампионската лига.

От своя страна Кристъл Палас се намира в средата на таблицата.

Домакините се намираха в серия от 5 поредни победи, но тази вечер не успяха да стигнат до такава.

Снимка 462174

Шест минути преди почивката Дженк Тосун вкара за 0:1, при една от възможностите за Палас в половината на съперника.

Въпреки няколкото си шанса за достиганат до изравнителния гол, "гражданите" така и не намираха верния път към вратата на своя съперник.

Реферът посочи бялата точка в едно от разбъркванията пред вратаря на Палас, но след разглеждане на положението с ВАР единадесетметровият удар бе отменен.

Снимка 462170

Феновете на тима трябваше да чакат до 82-ата минута, когато центриране в пеналта намери по брилянтен начин включващия се на скорост Агуеро, който засече кълбото в мрежата за 1:1.

Само 5 минути след това нов пас в наказателното поле стигна до оставения абсолютно непокрит Кун, който изненадващо се разписа с глава за 2:1.

Снимка 449116

Източник: Twitter

Обратът не се задържа дълго, като малко преди изтичането на редовното време Заха напредна, центрира остро, Фернандиньо се опита да избие, но вместо това прати топката в собствената си врата за крайното 2:2.

Така Сити изостава на 13 точки зад лидера Ливърпул, който е с два мача по-малко от "небесносините".

Снимка 462172

По-рано през сезона Сити победи "орлите" с 2:0 в Лондон, но през миналия сезон гостите сензационно се наложиха с 3:2 на "Етихад", което едва не коства титлата на възпитаниците на Пеп Гуардиола.

Сега неприятните спомени се завърнаха в съзнанието на феновете на Манчестър Сити.

Пеп Гуардиола: Няма кой да спре Ливърпул