Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

Червен картон и за Фернандиньо, който изпусна нервите си и удар без топка извън терена Педро Родригес.

Червени картон за Агуеро, който влезе брутално в краката на Луис.

90+4′

Азар излиза, влиза Батшуай.

90′

ГООООЛ ЗА ЧЕЛСИ! Еден Азар слата гочка на спора при поредна контраатака, която изведе белгиеца сам срещу Браво - 3:1 за Челси!

85′

Чалоба влиза на мястото на Диего Коста.

85′

Играта на Сити видимо се разстрои в последните 10 минути, поради което липсват вече головите опасности пред Куртоа.

81′

Жълт картон за Навас.

78′

Ихеаначо влиза на мястото на Стоунс.

76′

Яя Туре влиза на мястото на Гюндоган.

70′

ГООООЛ ЗА ЧЕЛСИ! Гостите от Лондон стигат до пълен обрат при изключителна контраатака, при която Коста изведе резервата Вилиан, бразилецът навлезе в наказателното поле и с диагонален удар прати топката в мрежата на Браво при второто си минаване на центъра за полувремето - 2:1 за Челси!

69′

Сане отстъпва мястото си на Клиши.

67′

Футболистите на Гуардиола продължават да са далеч по-дейни и креативни на терена и само липсата на късмет им пречи да стигнат до попадение във вратата на Куртоа.

62′

Нова прекрасна възможност за Сити да отбележи, но Куртоа успя да отрази удара на Кун Агуеро, който получи отличен пас от Де Бройне.

60′

ГОООЛ ЗА ЧЕЛСИ! Фабрегас с дълъг пас намери Диего Коста, който успя да овладее топката в наказателното поле, финтира Джон Стоунс и реализира за 1:1!

57′

Невероятен пропуск на Де Бройне, който на два метра на празна врата засече топката в горната греда след асистенция на Навас от десния фланг! Най-чистото положение в мача до момента!

53′

Неразчетено връщане към Куртоа, можеше да коства втори гол във вратата на Челси, но ударът на Агуеро бе избит от голлинията. Натискът на Сити става все по-осезаем.

50′

Вилиан влиза на мястото на Педро.

48′

Страхотна контраатака на Сити, която премина през Давид Силва, който намери Де Бройне, но диагоналният удар на белгиеца от наказателното поле бе спасен от сънародника му Тибо Куртоа, който предотврати сигурно попадение във вратата си.

48′

Жълт картон за Канте.

46′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първото полувреме.

45′

ГОООЛ ЗА СИТИ! "Гражданите" повеждат, след като Гари Кейхил в опита си да изчисти топката след центриране на Хесус Навас от десния фланг, я прати неспасяемо в далечния ъгъл на Куртоа - 1:0 за Манчестър!

43′

Ново страхотно центриране на Де Бройне, но ударът на Агуеро мина встрани от целта, след като Моузес държеше изкъсно аржентинеца.

34′

Най-чистото положение в мача до момента! След страхотен пас на Давид Силва към Лирой Сане, последният с едно докосване свали топката към Агуеро, но аржентинецът от 4-5 метра я прати в тялото на Кейхил.

30′

От Сити претендират за нарушение на Давид Луис, който с рамо изблъска Агуеро, но съдията не понечи да отсъди нарушение, тъй като бранителят на Челси бе последен в защита.

25′

В рамките на по-малко от минута Сити отбеляза гол, който бе отменен правилно заради засада, а в ответната атака Азар преодоля Браво, но от малък ъгъл вместо да опита да стреля, реши да подава, но топката бе пресечена от защитник на "гражданите".

21′

Сити отвръща на предизвикателството на лондончани със сходна атака, при която Агуеро се озова пред наказателното поле и със силен удар стреля, но Куртоа изби в корнер.

17′

Азар получи топката пред дъгата на наказателното поле, но силният му удар мина встрани от вратата.

17′

Жълт картон за Отаменди.

Снимка 266174

13′

За момента играта на двата отбора е по-предпазлива, и макар че има някои интересни слизания към двете наказателни полета, опасностите и головите положения липсват.

7′

Домакините от Сити претендират за дузпа за игра с ръка на Кейхил в наказателното поле, но такава правилно не бе отсъдена, тъй като играта на бранителя бе неволна.

2′

Срещата започва с неумишлено, но опасно нарушение на Фернандиньо, който стъпи на глезена на Еден Азар. За щастие белгиецът остава на терена след лекарска намеса.

1′