Манчестър Сити се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Англия, след като направи обрат срещу Суонзи като гост. "Гражданите" изостахава с 2:0 на полувремето след попадения на Мат Граймс (20) и Берсант Селина (29). През втората част шампионите реализираха три безответни гола, за да продължат в следващата фаза на турнира. Бернардо Силва намали в 69-ата минута, Кристофър Нортфелд си отбеляза автогол в 78-ата минута, а десет по-късно Серхио Агуеро бе точен за крайното 2:3.

Домакините започнаха срещата много агресивно, като се опитваха да изнесат играта в полето на "гражданите".

Снимка 412650

Източник: Twitter

Така се стигна до 20-ата минута, когато Робъртс навлезе в наказателното поле на Сити и бе фаулиран от Делф. Зад топката застана Мат Граймс, който откри резултата.

Девет минути след това "лебедите" нанесоха втори удар. Джеймс проби добре отляво, след което подаде към Дайър, който пусна в наказателното поле към Селина. Националът на Косово стреля технично в далечния ъгъл и вкара за 2:0.

До края на полувремето Бернардо Силва и Давид Силва пропуснаха да върнат "гражданите" в мача.

Манчестър Сити предлага нов договор на Олександър Зинченко

Украинецът успя да се докаже благодарение на позицията си като краен бранител

Гостите наложиха масиран натиск в началото на втората част. Едва в 69-ата минута тимът на Пеп Гуардиола успя да намери път към вратата на Суонзи. Бернардо Силва бе оставен непокрит в наказателното поле и с техничен удар вкара за 2:1.

В 78-ата минута Андре Маринър отсъди доста спорна дузпа в полза на Манчестър Сити, след като Рахийм Стърлинг падна след шпагат на Картър-Викърс. Агуеро застана зад топката, като нацели гредата, но топката рикошира в гърба на Кристофър Нортфелд и влезе във вратата за 2:2.

В 83-тата минута удар на Жезус с глава срещна гредата. Обратът за Сити стана факт в 88-ата минута, когато се разписа Серхио Агуеро. Аржентинецът засече центриране на Бернардо Силва, но се намираше в положение на засада.