Кардиф бе разгромен от Манчестър Сити в мач от 6-ия кръг на Висшата лига.

На "Кардиф Сити Стейдиъм" гостите се наложиха с унищожителното 5:0. С две попадения за "гражданите" се отличи Рияд Марез, а с по едно блеснаха Бернардо Силва, Илкай Гюндоган и Серхио Агуеро.

Загубата от Лион в Шампионската лига подразни "небесносините", което създаде единствено проблеми за домакините от Кардиф.

В последните 32 мача срещу новаци "гражданите" имат вече 23 победи и само едно поражение.

Сити  не можеше да си позволи да загуби точки в този мач, за да не изостане още от лидерите Челси и Ливърпул.

Бенжамен Менди отново не бе на разположение на Гуардиола. Серхио Агуеро обаче бе възстановен от контузията си, а и току-що подписал нов договор, аржентинецът беше амбициран да се разпише в своя мач №300 за тима.

Така и стана. Именно Кун даде преднина на гостите в 32-ата минута. Само три по-късно Бернардо Силва покачи на 2:0 за Сити.

Илкай Гюндоган бе точен преди почивката за 0:3, а след това Рияд Марез вкара за 0:4 след малко повече от час игра.

Преди края на двубоя Марез се разписа още веднъж, маркирайки крайното 0:5. Манчестър Сити е втори, а Кардиф предпоследен във временното класиране.