Манчестър Сити разби с 4:1 Тотнъм у дома в дербито на 18-ия кръг на Висшата лига. Това бе 16-а поредна победа на "гражданите" в първенството. Илкай Гюндоган (14) откри резултата на "Етихад", а в 71-ата Кевин де Бройне удвои. Рахийм Стърлинг направи резултата класически с 80-ата минута, като преди това Габриел Жезус изпусна дузпа.

Отново Стърлинг се разписа за 4:0 в 90-ата минута, а в третата минута на даденото от рефера продължение Кристиян Ериксен оформи крайния резултат.

Сити имаше надмощие през първата част, но успя да вкара само един гол, който бе дело на Илкай Гюндоган в 14-ата минута. Халфът вкара с глава след центриране на Сане от корнер.

"Гражданите" трябваше да чакат чак до 71-ата минута за второто си попадение. Тогава Кевин де Бройне напредна отляво и реши да завърши сам, като с мощен удар прониза Лорис за 2:0.

Манчестър Сити ще се подсили с централен защитник през зимата

Пеп Гуардиола иска още един играч на тази позиция

Няколко минути след това Вертонген препъна белгиеца в наказателното поле - дузпа за Сити. Габриел Жезус изпълни, но топката рикошира в лявата греда. Стърлинг отново получи шанс за добавка, но не сполучи.

Снимка 329440

В 80-ата минута Стърлинг все пак се разписа, след като получи пас на празна врата от Сане. Десет минути по-късно английският национал вкара втория си гол в срещата, след като се възползва от грешка на Дайър и промуши топката между краката на Лорис.

В третата минута на даденото продължение Ериксен оформи крайното 4:1.

Манчестър Сити събра 52 точки и води убедително във Висшата лига. Тотнъм е 7-и с 31 пункта.