Манчестър Сити постигна нова победа във Висшата лига, "гражданите" се наложиха с 3:0 като гост над Уулвърхемптън и поне до утре излязоха на първо място във временното класиране. Попаденията за успеха на шампионите бяха дело на Джак Грийлиш, Ерлинг Халанд и Фил Фоудън.

Халанд: Горд съм с рекорда си

"Нямаше да стане факт, без моите съотборници"

Отборът на Пеп Гуардиола започна по най-добрия начин мача, като Джак Грийлиш откри резултата преди да е изтекла първата минута. Кевин де Бройне и Фил Фоудън направиха хубава атака отдясно, която завърши с центриране на белгиеца и засичане на английския национал във вратата на домакините.

В 16-ата минута Ерлинг Халанд пое топката и тръгна директно към вратата, като през защитник отправи силен удар, който влетя в долния десен ъгъл на вратата на Жозе Са. Това бе негово 11-о попадение в първенството.

Снимка 587948

Интригата окончателно приключи в 33-ата минута, когато Нейтън Колинс от "вълците" получи директен червен картон. Той бе изгонен заради удар с крак в корема на Грийлиш.

В 67-ата минута Халанд можеше да вкара втори гол, но загуби двубоя с вратаря Са и пропусна. Две минути по-късно това направи Фил Фоудън с техничен удар в далечния ъгъл, след като отново получи задължаваща асистенция от Де Бройне.

С трите точки Манчестър Сити събра 17 и излезе на върха във Висшата лига - с две повече от Арсенал, който гостува утре на Брентфорд. Уулвърхемптън се смъкна зо 16-о място.