Манчестър Сити увеличи аванса си пред Ливърпул във Висшата лига на четири точки след победа с 3:1 над Уотфорд у дома. Срещата бе от 30-ия кръг на Премиърлийг.

"Гражданите" изиграха слабо първо полувреме, но през втората част с хеттрик блесна Рахийм Стърлинг (46', 50', 59'). Жерард Деулофеу (66') вкара почетното попадение за гостите.

През първите 45 минути домакините трудно стигаха до голови положения. В 29-ата минута Серхио Агуеро пропусна да се разпише с глава. В края на полувремето силен удар на Рияд Марез от отколо 20 метра не намери очертанията на вратата.

Снимка 411317

След почивката Серхио Агуеро вкара спорен гол. Страничният рефер вдигна правилно флага за засада, защото Стърлинг бе зад отбраната, но главният съдия Пол Тиърни отиде да се консултира със своя асистент. В крайна сметка попадението бе зачетено, тъй като първо с топката игра Янмаат.

"Гражданите" се възползваха от смута в отбраната на гостите и стигнаха до втори гол. Негов автор отнов остана Стърлинг, засичайки центриране на Марез.

Стартира още едно разследване срещу Манчестър Сити

Висшата лига също се захваща с "гражданите"

В 59-ата минута английските национал оформи своя хеттрик. Давид Силва с хитро подаване изведе Стърлинг зад гърба на Янмаат и той бе точен за 3:0.

В 66-ата минута Деулофеу бе изведен от Дийни и оформи крайното 3:1.