Манчестър Сити спечели домакинството си на Уест Бромич Албиън в двубой от 25-и кръг на английската Висша лига.

Срещата на стадион "Етихад" завърши при резултат 3:0. С гол и асистенция за домакините се отличи Кевин де Бройне. Другите попадения за "гражданите" бяха дело на Фернандиньо и Серхио Агуеро.

Първият сблъсък между двата отбора този сезон беше изключително драматичен. Сити успя да спечели трите точки след победа с 3:2 през октомври миналата година. Днес подобно напрежение и излишна драма нямаше.

Лестър отхвърли четвърта оферта на Манчестър Сити за Рияд Марез

Сити се отказа от Марез след неуспех и при четвъртата оферта

Лестър отново отхвърли предложението на "гражданите"

Гостите са в лоша форма, особено щом става дума за отбелязване на голове на чужд терен (само 7 гола до момента), докато "гражданите" демонстрират солидни резултати. Особено по отношение на домакинските мачове.

Сити спечели 20 от последните си 22 мача в лигата, преди срещата днес. Срещу Уест Бромич пък тимът има вече 14 поредни победи във всички турнири. В 10 от последните 12 домакинства Сити вкара поне 3 гола на всеки свой съперник.

Манчестър Сити привлече Джак Харисън

Манчестър Сити осъществи сложна трансферна сделка

"Гражданите" купиха Джак Харисън и след това го дадоха под наем в Мидълзбро

За гостите дебютира новото попълнение Даниел Стъридж, който обаче записа само 12 минути игра на терена и не впечатли с изявите си.

На обратния полюс на настроението, в състава на "гражданите", беше Кевин де Бройне. Той участваше в буквално всичко по-интересно за тима си на терена, като дори в определени случаи се връщаше в задни позиции, за да подпомага изнасянето на топката.

Снимка 306121

Именно той асистира на Фернандиньо за 1:0 в 19-ата минута от срещата, а преди почивката пропусна и сам да се разпише, оставен непокрит в изгодна ситуация.

Двайсетина минути преди последния сигнал в мача белгиецът поправи грешката си и вкара за 2:0, ознаменувайки добрата си игра с попадение.

Крайното 3:0 оформи Серхио Агуеро, разписал се минута преди края на редовното време.

Сити остава безупречен лидер в класирането, като разполага с актив от 68 точки - 15 повече от преследвача си Манчестър Юнайтед. УБА е все така на последната позиция в таблицата.