Манчестър Сити победи Съндърланд с 2:0 като гост и закотви твърдо на последната позиция "котките" на Дейвид Мойс.

Победата за възпитаниците на Гуардиола обаче не дойде толкова лесно, а те трябваше да чакат почти цяло полувреме, докато стигнат до важния първи гол.

Той дойде в 42-та минута, когато Рахийм Стърлинг центрира остро по земя, за да може Серхио Агуеро да насочи кълбото в мрежата - 1:0 за Сити!

През втората част "гражданите" продължиха да доминират и стигнаха до второ попадение.

След точно един час игра в мача Лирой Сане се възползва от асистенция на Давид Силва, и така бившият футболист на Шалке 04 продължи с доброто си представяне за новия си тим.

С успеха Манчестър се доближи на точка от втория Тотнъм, а освен това "гражданите" имат и мач по-малко.