Манчестър Сити победи неочаквано трудно един от неубедителните състави в елита на Англия от началото на сезона във Висшата лига - Нюкасъл.

В среща от 4-ия кръг на Висшата лига, състояла се на "Етихад", "гражданите" се наложиха с 2:1.

Точни в полза на победителите бяха Рахийм Стърлинг и Кайл Уокър. За гостуващия състав се разписа Йедлин.

Снимка 376105

Отборът на Пеп Гуардиола сгреши неприятно по време на мача си срещу Уулвс и записа разочароващо реми, но днес поправи грешката си от миналия кръг и надви "свраките" на свой терен.

Испанският специалист не можеше да разчита на Данило, Де Бройне и Браво, които са контузени, но въпреки това в състава на домакините уменията си показаха достатъчно силни играчи, които успяха да ги заменят. Гостите от своя страна бяха без Ричи и Шалви, които са с травми, както и без Хейдън, който бе наказан за днешния мач.

"Свраките" се представят разочароващо от началото на сезона и имат само една спечелена точка от четирите си мача до момента, но въпреки това трябва да им се признае, че днес бяха на върха на възможностите си и при още повече късмет дори можеха да си тръгнат с точката от Манчестър.

Снимка 376102

Истината е, че домакините пропуснаха поне десетина ситуации за реализиране на попадение и двете, които се оказаха успешни, са най-малкото, с което Нюкасъл можеше да се отърве.

Резултатът беше открит още в 8-ата минута, когато Менди асистира на Стърлинг, дал ранен превес на домакините в срещата.

Снимка 376104

След половин час обаче Рондон подаде към Йедлин, който успя да възстанови равенството в мача, поднасяйки неприятна изненада на съперника.

Снимка 376101

След почивката Сити вдигна още по-значително оборотите и положенията пред вратата на Дубравка зачестиха.

Липсата на шанс обаче попречи на Серхио Агуеро да узакони доброто си представяне с гол.

Кун все пак се отчете с асистенция в 52-ата минута, когато Кайл Уокър бе точен за оказалото се и крайно 2:1.

Така Манчестър Сити застава под номер 3 във временното класиране, докато Нюкасъл остава в зоната със застрашените от изпадане състави.

"Гражданите" не познават вкуса на загубата срещу този противник в последните си 22 мача, а освен това гостите са загубили последните си десет срещи на "Етихад".

Освен това днес отборът изравни най-дългата си победна серия срещу противник в елитния ешелон, като до момента тя бе срещу Уулвс.

Гуардиола: След паузата започва истинският сезон

"Мачове на всеки три дни, възстановяване, контузии"