Манчестър Сити победи Брайтън с 2:0 и продължи успешното си представяне в шампионата на Висшата лига. "Гражданите" се изкачиха временно на първо място преди дербито между Челси и Ливърпул, което е по-късно тази вечер.

Домакините трябваше да чакат близо половин час до първия гол, макар че имаха ситуации да вкарат преди това.

Точен се оказа Рахийм Стърлинг, който откри резултата, възползвайки се от асистенция на германеца Лирой Сане - 1:0! До почивката нов гол не падна.

Втората част "гражданите" продължиха да атакуват с идеята да си затворят мача по-рано, което се случи с поредно попадение на Кун Агуеро в средата на второто полувреме.

Манчестър Сити е с актив от 19 точки след 7 изиграни кръг, при 6 победи и 1 равенство.