Манчестър Сити не срещна проблеми срещу Фулъм, а "гражданите" продължиха с доброто си представяне от началото на сезона във Висшата лига, след като спечелиха с 3:0.

Интригата в срещата до голяма степен приключи още през първите 45 минути, след които футболистите на Пеп Гуардиола имаха аванс от два гола.

Още във 2-ата минута завърналия се в титулярния състав Лирой Сане ликува, след като се възползва от асистенция на Фернандиньо - 1:0!

Упражнението бе повторено 20 минути по-късно, когато Давид Силва покачи на 2:0, а при този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

Изходът от двубоя бе решен окончателно 2 минути след началото на второто полувреме с гол на Стърлинг, възползвал се от подаване на Агуеро за 3:0.

С успеха Манчестър Сити събра 13 от 15 възможни точки след 5 кръга. Действащият шампион на Англия е на 2 пункта от лидерите Ливърпул и Челси, които са с пълен актив до момента.

Манчестър Сити - Фулъм 3:0