Манчестър Сити направи нова крачка към спечелване на титлата във Висшата лига на Англия. В мач от 35-ия кръг шампионите победиха с 2:1 у дома Лийдс, който е застрашен от изпадане.

Натискът на "небесносините" беше огромен още от самото начало на мача на "Етихад Стейдиъм". В 17-ата минута Ерлинг Холанд направи пропуск пред вратата на гостите, а по-малко от 120 секунди след това Рияд Марез подаде за Илкай Гюндоган, който с шут от наказателното поле даде аванс в полза на Сити.

В 25-ата минута Холанд направи нов пропуск в наказателното поле на гостите, а Гюндоган реализира втория си гол в двубоя с нов шут след асистенция на Марез.

Четири минути по-късно Уестън МакКени с глава беше близо до това за върне Лийдс в срещата. След почивката силната игра за тима от Манчестър продължи и в 62-ата минута гредата спря Ерлинг Холанд от това да реализира във вратата на гостите.

В 84-ата минута Гюндоган пропусна дузпа, стреляйки в гредата от бялата точка. По-малко от 60 секунди след това Родриго се възползва от грешка в защитата на Сити и със силен шут намали изоставането на гостите.

"Небесносините" остават на първо място в класирането с актив от 82 точки и изпреварват с 4 пункта претендента за титлата Арсенал, който в неделя гостува на Нюкасъл. Лийдс, чийто нов мениджър Сам Алардайс записа дебют, заема 17-та позиция в класирането с 30 точки.

Борнемут - Челси 1:3 в мач от Висшата лига

Челси усети вкуса на победата

Вижте подробности

В друга среща от кръга Тотнъм победи с 1:0 у дома Кристъл Палас. Гол на Хари Кейн след подаване на Педро Поро в допълнителното време на първата част осигури успеха в полза на "шпорите" срещу столичния противник. Тотнъм е на шеста позиция в подреждането, докато "орлите" са на 12-то място.