Вицешампионът на Англия - Манчестър Сити унизи по безкомпромисен начин единайсеторката на Нюкасъл, в срещата между двата тима от програмата на 8-мия кръг на английската Висша лига.

"Гражданите" разгромиха опонента си с безмилостното 6:1, след цели 5 попадения на звездата си в нападение Серхио Агуеро.

Нищо не предвещаваше подобен развой на мача, като домакините започнаха неубедително двубоя, а в 18-ата минута дори позволиха Митрович да открие резултата в полза на техния опонент.

Все пак малко преди почивката Фернандиньо асистира на Серхио Агуеро, който върна надеждите на състава си поне за точката, изравнявайки за 1:1.

Някъде тук обаче спомените от онова 1:4 от Тотнъм в предишния кръг от шампионата явно нахлуха в съзнанието на мениджъра на Сити Мануел Пелегрини, който успя да мотивира максимално състава си за вторите 45 минути и това пролича с всичка сила.

Само в рамките на няколко секунди, между 49-ата и 50-ата минути Агуеро вкара нови два гола, като с хъса и желанието си за победа определено вдигна морала на всички свои съотборници и в следващите няколко минути вратата на Тим Крул заприлича на корабно платно на плавателен съд, неразумно преминал край Бостън навръх 4-ти юли...

Де Бройне, в 54-ата, както и Кун, прибавил нови две попадения на сметката си в 60-ата и 62-ата минута, оформиха разгромното, унизително 6:1, което накара Стив Макларън да се прибере максимално назад на резервната скамейка на гостуващия състав, скривайки "щраусоподобно" главата си от камерите.

Сити за пореден път доказа, че когато е на скорост никой не може да го спре и върна първата си позиция в класирането, преди изиграването на останалите мачове от текущия кръг.

Нюкасъл дели с тима на Съндърланд последното място в таблицата.

Ето и избраниците на двамата мениджъри, с които те започнаха днес:

СИТИ: Харт, Сабалета, Коларов, Отаменди, Мангала, Силва, Фернандиньо, Фернандо, Де Бройне, Стърлинг, Агуеро

НЮКАСЪЛ: Крул, Колочини, Янмаат, Мбемба, Мбабу, Вайналдум, Сисоко, Гуфран, Анита, Митрович, Перес

Съдия: Кевин Френд

Стадион: "Етихад"