Мениджърът Пеп Гуардиола каза, че Манчестър Сити е отказал "да се самосъжалява", след като отстъпваше с гол на полувремето срещу Лутън, преди да отвърне на удара и да спечели с 2:1 срещата от Висшата лига.

Домакините изглеждаха на път да продължат серията на шампионите на пети пореден мач без победа, когато Илайджа Адебайо се издигна на задната греда и засече с глава центриране на Андрос Таунсенд. Бернардо Силва и Джак Грийлиш обаче вкараха за "гражданите" между 62-ата и 66-ата минута, правейки обрат за крайния успех.

Манчестър Сити победи Лутън с 2:1 в мач от Висшата лига

В отсъствието на Халанд Манчестър Сити се измъчи за успех над новака Лутън

Ето подробности

"Най-важното нещо за промяна на динамиката е да печелите мачове. Това помага много. Понякога не получавахме резултати, когато заслужавахме, но това е положението. Днес беше добър тест за това, че изиграхме наистина, наистина добро първо полувреме срещу този отбор, на този стадион. Направихме го перфектно. Не допускаме много, а създадохме достатъчно положения за гол", коментира Гуардиола.

Сити претърпя поражение с 0:1 като гост на Астън Вила в сряда, след като преди това загуби точки при равенства с Тотнъм, Ливърпул и Челси. Гуардиола призна, че е бил обезпокоен от перспективата да не успее да спечели пети пореден мач.

"Мислех за това. Но попитах играчите "какво трябва да правим, да се самосъжаляваме?" Не е нужно да се самосъжаляваме. Това е футболът, това е животът, случва се. Какво ще правим? Да се оплакваме, че нямаме късмет?

Пеп се плаши от Лутън

"Ще се опитаме да разчупим тяхната динамика"

Нападатели, бъдете по-агресивни, вкарвайте голове момчета. Защитавайте се по-добре и бъдете позитивни. Трябва да помним на себе си какъв отбор сме. Големи герои, големи отбори, като този. Те се определят именно в трудни ситуации", добави мениджърът.

Гуардиола потвърди, че голмайсторът Ерлинг Холанд, който пропусна мача поради контузия, вероятно няма да играе и срещу Цървена звезда в Белград от Шампионската лига и срещу Кристъл Палас следващия уикенд. Крилото Джереми Доку също не беше в състава срещу Лутън.

"Ден след ден и седмица след седмица ще следим как Холанд се чувства. Доку има мускулна травма, това не е голям проблем", разкри още испанецът.