Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола вярва, че отборът му е в състояние да нанесе решителен удар по амбициите на Арсенал да спечели шампионската титла във Висшата лига, след като вчера съкрати преднината им на 3 точки.

Шампионите нямаха особени проблеми със застрашения от изпадане Лестър, победиха го с 3:1, като си решиха мача още в първите 15 минути. Следващият мач на Сити в първенството е на 26-и април, когато приемат лондончани. Преди това обаче артилеристите ще изиграят и други два двубоя във Висшата лига, но Гуардиола вярва, че отборът му е подготвен за предизвикателството.

Манчестър Сити - Лестър 3:1 в мач от Висшата лига

Манчестър Сити и Халанд разпиляха "лисиците" и дишат във врата на Арсенал

Вижте подробности

"Както казвам в последно време, трябва ни победа, победа, победа. Те направиха невероятна серия този сезон и не мисля, че ще изпуснат много точки в предстоящите срещи. Така че това, което трябва да направим, е да сме напълно подготвени за тази битка. За нас беше важно да победим Лестър, за да се подготвим и психически за "финала" с Арсенал, който може би ни чака след 10 дни".

Но сега Манчестър Сити трябва да се насочи към реванша с Байерн в Шампионската лига, а също така има и един мач за Купата на страната срещу Шефилд Юнайтед на 22-и този месец. Но снощи той направи едва три промени в сравнение със състава, който игра с баварците.

Шави: Гуардиола е най-добрият треньор в света, моята кариера едва сега започва

Попитан дали Реал (Мадрид) вече е отписал първенството, Шави отговори: "Не знам къде е тяхната концентрация. Трябва да попитате тях.

"Започнахме мача наистина добре и мога да кажа, без да звучи арогантно, че го спечелихме за 25 минути. Преди дни мислех да направя ротация, но имам опит с това в предишни сезони. Когато смените голяма част от отбора, автоматизмът се нарушава.

Затова реших, че е подходящо не повече от две или три смени. Виждате, че през второто полувреме ни намалиха, а след това и Джеймс Мадисън имаше една добра възможност. Ако беше вкарал и той, не знам какво щеше да се случи", коментира специалистът.

След това испанският специалист говори за рекордът на Ерлинг Холанд, който вчера се разписа два пъти и вече има 32 попадения, изравнено постижение с Мохамед Салах, но далече преди края на първенството.

Пореден рекорд за Ерлинг Халанд

Той стана първият играч от Висшата лига, който вкарва толкова много голове в рамките на един сезон

"Искам той да счупи всички възможни рекорди, за които знаем или не знаем, че ни чакат. Това означава, че е много важен футболист и много решителен за отбора ни. Сега ни предстоят два дни възстановяване и след това ще пътуваме за Германия. Но още е рано да мислим за реванша", завърши Пеп Гуардиола