Головата машина на Манчестър Сити - Ерлинг Халанд сподели радостта сли след респектиращата победа на Манчестър Сити над РБ Лайпциг (7:0) в реванша от 1/8-финалите на Шампионска лига. Норвежецът наниза впечатляващите пет гола.

"Може би познавате онова чувство, когато вкарвате много голове... Честно казано, чувствам се страхотно. Спечелихме със 7:0 и показахме сила в турнир, който обичам. Беше важно да покажем, че можем да вкараме седем гола, защото това не е лесно. Чудесно чувство.

Гари Линекер за Халанд: Има нещо в този човек

Норвежкият нападател отбеляза пет гола за изумителните 57 минути

Можех да вкарам повече през първото полувреме. Не, вярно е. Имаше пропуск от Гюндоган. Ако бях малко по-ниско, можех да вкарам, защото вратарят там вече нямаше да има шанс. Така че можех да вкарам още два гола през първото полувреме. Де Бройне също направи доста възможности - и тях можех да използвам.

Никой не знае какво щеше да стане, ако бях останал на терена. Винаги мисля за следващата цел, опитвам се да постигна повече. Трябва да останете гладни. Защото вероятно някой ще остане доволен, след като вкара пет гола. Трябва да си щастлив, но също така трябва да искаш още", каза Халанд.

Манчестър Сити победи РБ Лайпциг с 7:0 в мач от Шампионска лига

Безмилостен Сити унижи РБ Лайпциг и се класира за 1/4-финалите, Халанд избухна с пет гола