Вратарят на Манчестър Сити Едерсон ще отсъства от игра до един месец поради мускулна травма. Бразилецът се контузи в неделя в мача срещу Ливърпул (1:1) във Висшата лига.

Едерсон се контузи през второто полувреме, когато фаулира нападателя на Ливърпул Дарвин Нунес за дузпа, от която Ливърпул изравни. Бразилецът продължи мача, но малко след това бе заменен от Стефан Ортега.

Едерсон ще пропусне четвъртфинала за ФА Къп срещу Нюкасъл в събота, след пауза в лигата поради международни ангажименти. Той ще пропусне и дербито срещу Арсенал на 31 март.

Гуардиола: Нямаме задължение да печелим всеки мач, Де Бройне можешед а реагира и по-зле