Юношите старша възраст на Лудогорец изиграха силен мач срещу надеждите на европейския колос Реал (Мадрид) в мача на откриването на престижния международен турнир за купата "Младен Рамляк" в Загреб, но отстъпиха с 1:3. Първото полувреме "орлите" бяха равностойни на именития си съперник и почивката дойде при резултат 1:1, а през втората част испанците поведоха с 2:1 след дузпа.

Срещата започна отлично за талантите на Лудогорец, които можеха да открият резултата още в 8-та минута. Никола Георгиев излезе сам срещу вратаря на Реал, но не успя да го преодолее. Испанците откриха в 16-та минута след разбъркване в наказателното поле и удар с глава на техен състезател. Само пет минути по-късно разградчани изравниха с попадение на Димитър Иванов. При преса от страна на играчите в зелено, той успя да се пребори за една топка, напредна и прехвърли вратаря на именития съперник.

Нови проблеми пред Анте Шимунджа

Падт може да не пази

През втората част играчите на "белия балет" владееха повече топката и атакуваха масирано, а българите се бранеха и търсеха своя шанс на контраатака. Реал успя да отбележи втори гол след дузпа, а малко по-късно стигна и до трето попадение. В края на срещата Янислав Иванов преодоля бранител в бяло на фланга и стреля по диагонала, но стражът на испанците спаси.

"През първото полувреме играхме добре. Не съм доволен от представянето ни през второто. Имахме, може би, прекален респект от съперника. Във всеки случай не успяхме да покажем истинското си лице и пълните си възможности. За мен дузпата бе доста дискусионна, защото двама наши бранители играха тяло в тяло срещу нападателя. Въпреки загубата, можем да извлечем само позитиви от мача срещу такъв съперник. Момчетата видяха какво трябва да компенсират, за да са като най-добрите. От друга страна се убедиха, че могат успешно да се противопоставят в големи периоди от игровото време дори на такъв силен отбор. Сега сме мотивирани да се представим по-добре в следващите мачове, в които също ще срещнем класни съперници - Динамо (Загреб) и Рапид (Виена)", каза старши треньорът на тима Захари Сираков.