Кампаняро влиза на мястото на Вандерсон.

Страхотен изстрел на Адениджи, който е избит от Владо Стоянов с върха на пръстите.

85′

Лудогорец изпуска да сложи точка на спора, след като Кешеру стреля по диагонал, но топката мина над вратата.

82′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Разградчани достигат до пълен обрат, след като резервата Марселиньо вкара гол с глава след центриране от десния фланг - 2:1!

81′

Галин Иванов също получава жълт картон.

78′

Краев влиза на мястото на Аниете.

77′

Бързо разиграване между Кафу и Сисиньо, който стреля от дъгата на наказателното поле, но Йоргачевич спаси.

76′

Джереми Де Ноойер получава жълт картон.

71′

Галин Иванов влиза на мястото на Франсис Нар.

70′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Натискът на разградчани води до изравняване, след като Вандерсон се възползва от центриране на Натанаел от левия фланг и с глава вкара поредния си гол във вратата на Левски - 1:1!

66′

Удар на Сисиньо от воле пред наказателното поле е блокиран от Франсис Нар.

63′

Мисиджан отстъпва мястото си на Марселиньо.

60′

Жълт картон за Димитър Пиргов.

56′

Центриране на Абел Анисе, който се опита да намери непокрития Светослав Дяков, който на три метрата от вратата не успя да достигне топката с глава.

54′

Жълт картон за Антонио Аниете, който извърши нарушение срещу Мисиджан.

52′

Лудогорец създаде чисто голово положение след центриране от корнер, при което Дяков отклони към Кафу, който стреля в гредата, а после топката бе избита в корнер. Веднага след неговото изпълнение Йоргачевич показа страхотен рефлекс при нов удар с глава.

49′

Левски организира много добра контраатака, след която Прохазка комбинира с Аниете, а испанецът намери веднага Нар, който обаче се забави пред наказателното поле на разградчани и спечели само корнер.

47′

Домакините опитват още в началните секунди на второто полувреме да се пренесат изцяло в половината на Левски, с изключение на централните защитници Козмин Моци и Паломино.

46′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първото полувреме.

43′

Александър Александров изби пред погледа на Клаудиу Кешеру топката, който се опита да си я нагласи фронтално срещу Йоргачевич.

37′

Натискът на домакините става все по-осезаем, разградчани се настаниха трайно в половината на съперника, но левскарите доста добре противодействат в отбрана.

33′

Опасно центриране от левия фланг на Натанаел, при което Йоргачевич увисна, но Кафу не успя да нацели добре топката на далечната греда.

30′

Центриране от корнер намери Мисиджан пред наказателното поле, но ударът на холандеца бе крайно неточен и мина над вратата на Йоргачевич.

28′

Статично положение, при което Мехди Бурабия центрира добре към Прохазка, който стреля с глава, но ударът му мина встрани от вратата.

22′

Страхотна контрааатака на Левски, подхваната от Адениджи, завърши с гол на Аниете, но страничният рефер отмени правилно попадението заради засада.

21′

Левски се прибра в собствената си половина в последните няколко минути, затваряйки пространствата за бързите футболисти на Лудогорец, поради което разградчани на този етап не могат да намерят пролука в отбраната на гостите.

16′

Жълт картон за Кафу, който влезе в диалог със съдията Станислав Тодоров.

16′

Жълт картон за Сашо Александров.

13′

Домакините настъпиха газта и опитват да играт с бързи подавания в половината на съперника, а преди секунди удар на Кешеру от дъгата на наказателното поле не представляваше трудност за Йоргачевич.

9′

Невероятен пропуск за домакините, при който Вандерсон изведе Кафу срещу Йоргачевич, бразилецът без да иска я отклони към Мисиджан, който от 2 метра пропусна на празна врата да изравни!

8′

Лудогорец се опитва да отвърне на удара, но центриране на Натанаел бе уловено от Боян Йоргачевич.

6′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Ббатунде Адениджи слага край на головата си суша, след като нигериецът се възползва от грешка на Моци и излезе по диагонал срещу Владо Стоянов, който не се намеси много убедително при удара и така се стигна до 1:0 за "сините"!

3′

Гостите от Левски получиха пространство пред вратата на Лудогорец след контраатака, но Бурабия се опита да изведе Адениджи зад гърба защитата на разградчани по отчайващ начин.

1′

84. Марселиньо 9. Илиан Мицански

Лудогорец и Левски безспорно приковават вниманието в този 16-и кръг в Първа лига. Челниците във временното класиране излизат един срещу друг в 17,30 часа на стадион "Лудогорец Арена", а изходът от тази среща може да направи шампионата доста любопитен.

Разградчани са с преднина от 6 точки на върха, а съвсем доскоро "сините" бяха лидер, но след оставката на Люпко Петрович левскарите бележат регрес не само откъм игра, а и откъм резултати.

Въпреки това Елин Топузаков изрази увереност, че Левски ще си тръгне от Разград с положителен резултат, а подобна такава демонстрира и Георги Дерменджиев, който няма да може да разчита днес на лидера в състава на разградчани - Марселиньо. Последният се контузи преди мача с Базел, поради което пропуска двубоя.

В Левски не могат пък да разчитат на Георги Костадинов, който също е с травма от доста време и едва ли ще го видим в игра до зимната пауза.

Иначе се очаква "сините" да дебнат своя шанс на контраатаки, докато при Лудогорец ситуацията е ясна - атака от първата минута.