Треньорът на молдовския шампион Милсами - Юри Осипенко, изживя най-големия си страх по време на жребия за втория предварителен кръг в ШЛ. Младият специалист не искаше да им се падне именно тимът от Разград, но в крайна сметка изтегли късата клечка.

Молдовската медия moldfootball.com следеше как ще реагира Осипенко, когато научи съперника си в Европа. Щом чу името на Лудогорец, той се хвана за главата и изпсува.

По-късно пред "SPORTS.md" коментира съперника на Милсами с огромен респект.

"Това не е най-добрият жребий за нас. От който се страхувахме най-много, на него попаднахме. Лудогорец е много силен отбор, в който работят професионалисти от високо ниво. Знаем, че българското първенство е турнир от голяма класа, да станеш шампион там не е лесно. Въпреки че съперникът ще бъде с глава над нас, ние го уважаваме и ще се подготвим сериозно за него.

Ще търсим начин да ги победим. С треньорския щаб задължително ще гледаме последните им мачове, ще се опитаме да анализираме как действат в защита, да видим къде най-често грешат, за да се възползваме от това.

От друга страна се радвам, че феновете ни ще могат да видят достоен съперник и много интересен футбол. Мога да кажа едно: Милсами ще даде всичко, за да продължи напред.

Страхувахме се да не попаднем на Лудогорец повече от всички, защото в последните години този отбор придоби богат опит в евротурнирите. Всички видяхме какви съперници победи този клуб в Европа в последните години. Мисля, че Лудогорец беше най-опасният от потенциалните ни съперници, защото играе почти с един и същ състав вече няколко години. Те са добре обиграни, разбират се помежду си на терена с половин дума.

В Лудогорец има много бразилци, много български национали. В същото време, ако не греша, средната възраст на играчите е 27-28 години, което говори, че в състава са събрани много опитни футболисти. Освен това имат дълга резервна скамейка", коментира специалистът.

ВИЖТЕ РЕАКЦИЯТА МУ ПО ВРЕМЕ НА ЖРЕБИЯ В ПРИКАЧЕНОТО ВИДЕО