Бернард Текпетей напусна терена и Жоржиньо го замени.

78′

Шоу замени Тиаго

74′

Отлична атака на Лудогорец, пренесла се на десния фланг, където Текпетей пусна умело към Сисиньо, но играч на Жалгирис изби в корнер, след който не последва нищо.

Снимка 584651

Източник: startphoto.bg

72′

Ренан напусна терена и Йосип Тадич го замени.

66′

Спас Делев бе заменен от Тиссера.

65′

Шанс! Ренан Оливейра напредна отляво и нахлу в наказателното поле, но Антон Недялков изби решително топката от краката му. След последвалия корнер, не се стогна до нищо опасно пред Слуга.

60′

Десподов центрира отлично от корнер, Тиаго засече с глава, но ударът ми мина малко встрани.

57′

Гостите изостриха атаките си и все по-смело поглеждат към вратата на Слуга.

Снимка 584652

54′

Игор Тиаго отправи опасен удар, но е бил в засада.

51′

Николас Коробсов стреля от пряк свободен удар, но неточно.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Недялков получи жълт картон.

42′

Делев изпълни последвалия фаул, но топкате се отби в стената.

40′

Жълт картон за капитана на Жалгирис Саулиус Миколиунас, който спря атакуващия Десподов.

29′

Нов много добър шанс за Лудогорец! При постепенна атака, топката стигна в наказателното поле, където Спас Делев отклони към намиращия се в отлична позиция Десподов, които обаче от няколко метра стреля в гредата!

23′

Домакините продължават да владеят инициативата и да атакуват смело. Лудогорец е с 5 удара - 2 точни и 3 неточни, докато гостите са само с 1 неточен.

Снимка 584644

14′

Кирил Десподов изпълни от корнер, Недялков стреля с глава, но топката нацели горната греда. Колко положения пред шампионите, които към момента са пълни господари на терена в Разград!

Снимка 584645

13′

Греда! Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар и нацели гредата!

10′

Какъв шанс за домакините! Иван Йорданов намери отлично Кирил Десподов, който напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Игор Тиаго се извиси и стреля, но вратарят на гостите улови.

2′

Автогол на Жалгирис! Кирил Деспдоов изпълни пряк свободен удар, а играчът на Жалгирис Иван Татомирович отклони ефектно с глава и прати топката в собствената си мрежа! Мечтано начало на двубоя за шампионите.

1′

79. Тихомир Димитров

Отборът на Лудогорец се изправя срещу литовския Жалгирис в първи мач от плейофите на тазгодишното издание на Лига Европа.

"Орлите" отпаднаха от Шампионската лига, но сега ще се опитат да влязат отново в груповата фаза на втория по сила турнир на Стария континент. Първата крачка е на "Хювефарма Арена", а реваншът е след седмица във Вилнюос.

Разградчани отстраниха Сутиеска (Черна гора) и Шамрок Роувърс (Ирландия) до този момент, но след това бяха победени на два пъти от Динамо (Загреб) и така напуснаха Шампионската лига. В момента "орлите" са с три поредни загуби в Европа - 1:2 на реванша с Шамрок и 1:2 и 2:4 от хърватския гранд, така че играчите на Анте Шимунджа ще искат да се върнат на успешния път.

Десподов с цел да изпревари две от бившите звезди на Лудогорец

По определен показател

Жалгирис от своя страна също отстраниха два съперника в турнира на шампионите, но след това отпаднаха в третия квалификационен кръг. Литовците се справиха трудно след продължения с косовския Балкани, а след това хвърлиха една от големите бомби до този момент, побеждавайки на два пъти шведския първенец Малмьо. В третия кръг обаче загубиха тежко от Бодьо/Глимт с общ резултат 1:6.

Лудогорец имаше доста кадрови проблеми в предишните си мачове, но сега ситуацията с контузените се подобрява. Клод Гонславеш и Каули Оливейра вече са близо до завръщане, а Бърнард Текпетей изтърпя наказанието си за реванша с Динамо. От друга страна обаче цели трима други играчи ще бъдат аут заради червени картони във втория мач с тима от Загреб - Доминик Янков, Рик и Жан Карничник.

Двама от основните футболисти на тима от миналия сезон обаче напуснаха през последните седмици. Алекс Сантана и Пиерос Сотириу бяха трансферирани, което може да окаже негативно влияние. Ново попълнение засега е единствено полякът Якуб Пиотровски, който бе привлечен от Фортуна Дюследорф